Konserwacja mebli ogrodowych – jak pielęgnować?

środek do pielęgnacji drewna egzotycznegośrodek do pielęgnacji mebli ogrodowych

Środki do pielęgnacji drewna egzotycznego

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór specjalistycznych środków przeznaczonych do pielęgnacji drewna egzotycznego. Drewno teakowe to materiał szlachetny, który bez pielęgnacji (olejowania) zmienia swoją pierwotną miodowo-żółtą barwę na kolor srebrnoszary. Efekt czystej, srebrnej patyny możemy także uzyskać po zastosowaniu Teak Patinizera (kolor srebrzysto-stalowy) lub Teak Whitnera (biało-srebrnoszary). W odróżnieniu od naturalnie powstającej patyny, która charakteryzuje się niejednolitym szarym kolorem, środek do pielęgnacji drewna egzotycznego Teak Patinizer wydobywa jednolity srebrzysty kolor drewna. Podobny efekt szarości uzyskamy także po użyciu środka Instatnt Grey, dzięki któremu w ciągu jednej godziny możemy postarzyć nowe drewno teakowe i uzyskać szaro-gliniasty kolor mebli. Odpowiednia konserwacja mebli ogrodowych umożliwia również zachowanie pierwotnego (miodowego) koloru drewna. Taki efekt otrzymujemy po użyciu środka Teak Protector. Ten wydajny olej do pielęgnacji mebli ogrodowych pozwala na zachowanie naturalnej barwy drewna aż do czterech razy dłużej. Z kolei jasnobrązowy kolor mebli uzyskamy po zastosowaniu Hardwood Protectora. Środek Vintage Protector wybarwia drewno teakowe na kolor ciemnobrązowy.

Uzupełnieniem naszej oferty jest specjalistyczny środek do pielęgnacji twardego drewna egzotycznego Teak Shield, który tworząc specjalną niewidoczną nano powłokę, dodatkowo chroni drzewo przed zabrudzeniami po winie, kawie, oleju czy maśle. W przypadku kiedy chcemy zachować naturalny kolor surowego (nowego) drewna teakowego i dodatkowo zabezpieczyć meble Teak Shieldem należy w pierwszej kolejności zaolejować meble wybranym środkiem do pielęgnacji (Teak Protector, Hardwood Protector lub Vintage Protector), a następnie pokryć je Teak Shieldem, który dodatkowo utrwali i zabezpieczy drewno przed zabrudzeniami od jedzenia i picia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym filmem, który szczegółowo opisuje sposoby pielęgnacji drewna teakowego.

W celu uzyskania pożądanego wyglądu oraz przedłużenia żywotności mebli zalecamy przynajmniej raz w roku pielęgnować drewno teakowe specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami Golden Care. Są to środki do pielęgnacji mebli ogrodowych, które pozwalają nie tylko wyczyścić, ale także odnowić przebarwione lub zabrudzone drewno.

Poniżej przedstawiamy różne warianty wybarwienia stołu teakowego w zależności od zastosowanych środków do pielęgnacji drewna.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym filmem, który szczegółowo opisuje sposoby pielęgnacji drewna teakowego.

W celu uzyskania pożądanego wyglądu oraz przedłużenia żywotności mebli, zalecamy przynajmniej raz w roku pielęgnować drewno teakowe specjalnie do tego przeznaczonymi środkami Golden Care.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

Poniżej przedstawiamy różne warianty wybarwienia stołu teakowego w zależności od zastosowanych środków do pielęgnacji drewna.

Olej do pielęgnacji mebli ogrodowych

Pod wpływem warunków atmosferycznych (deszcz, słońce, zmiana temperatury) nieolejowane drewno teakowe zmienia swój pierwotny miodowy kolor na srebrnoszarą patynę. W przypadku kiedy meble wystawione są na bezpośrednie działanie deszczu i słońca (nie są użytkowane pod zadaszeniem) proces zmiany koloru (patynowanie) przebiega szybciej. Równocześnie pod wpływem zmian wilgotności powietrza oraz temperatury w drewnie teakowym mogą pojawić się mikro spękania, które nie wpływają bezpośrednio na użytkowanie mebli.

Przed przystąpieniem do olejowania spatynowanego drewna zaleca się dokładnie umycie mebli specjalnym preparatem przeznaczonym do czyszczenia drewna egzotycznego – Teak & Hardwood Cleaner. Ten nowoczesny środek do pielęgnacji mebli ogrodowych jest bezpieczny oraz przyjazny dla środowiska. Nie zalecamy czyszczenia mebli myjkami wysokociśnieniowymi, gdyż zbyt duże ciśnienie wody może doprowadzić do uszkodzenia drewnianych połączeń (czopów i wpustów). Można także lekko wyszlifować powierzchnię mebli papierem ściernym. Pozwala to usunąć srebrnoszarą patynę oraz wszelkie inne zabrudzenia powstałe wskutek codziennego użytkowania mebli. Zalecamy, aby w okresie zimy meble były przechowywane pod dachem, w pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją, z dala od bezpośredniego źródła ciepła. Teczyna jest niezwykle odpornym drewnem, którego wytrzymałość wynosi ponad 75 lat. Odpowiednia i regularna konserwacja i pielęgnacja mebli ogrodowych przedłuża żywotność drewna teakowego i pozwala cieszyć się naszymi meblami przez długie lata.

konserwacja mebli ogrodowych

ławka surowa nieolejowana (patyna) - mebleteak.pl
ławka surowa nieolejowana (patyna)
ławka olejowana teak protector - mebleteak.pl
ławka olejowana teak protector

NATURALNE STARZENIE I SZARZENIE MEBLI Z TEAKU (EFEKT PATYNY)

Nowe meble z drewna tekowego charakteryzują się jasnym miodowo-brązowym kolorem. Często sprawiają wrażenie jakby wypolerowanych (są gładkie i bardzo przyjemne w dotyku). Ten efekt to zasługa naturalnie występujących w drewnie olejów. Naturalny olej na powierzchni drewna wyparowuje zazwyczaj już po kilku dniach użytkowania nowych mebli (wtedy właśnie najlepiej przeprowadzić olejowanie za pomocą Protectorów lub zastosować inne środki typu Teak Shield itp.). Natomiast olej znajdujący się głębiej nadaje drewnu trwałość. Pozostawione do naturalnego starzenia się na zewnątrz, meble ogrodowe z drewna tekowego przybiorą z czasem piękny srebrnoszary kolor...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TYM PROCESIE