Środki do pielęgnacji  
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Środki do pielęgnacji

Środki do pielęgnacji drewna

Środek do pielęgnacji mebli ogrodowych

Aby wydatek, jaki poniesiemy na meble niepotrzebnie się nie zmarnował, zalecamy stosowanie specjalnych środków do pielęgnacji drewna teakowego. Można wśród nich znaleźć oleje, płyny czyszczące, impregnujące, a także specjalne środki, które sprawiają, że drewno ‚patynuje’ na kolor srebrno-szary. Szczegółowe instrukcje, jak pielęgnować i impregnować meble z drewna teakowego oraz jak używać poszczególnych preparatów, zamieściliśmy dla Państwa w zakładce ‚Jak pielęgnować’. Warto już teraz poświęcić trochę czasu, aby móc cieszyć się pięknem drewna przez długie lata.

Środki do pielęgnacji mebli ogrodowych

W asortymencie sklepu internetowego przygotowaliśmy specjalistyczne środki pielęgnacyjne, które doskonale sprawdzą się do regularnej konserwacji drewna egzotycznego. Dzięki rozszerzonej ofercie możemy zaproponować preparaty spełniające wymagania wszystkich Klientów. Dla osób, które pragną zachować naturalny miodowo-żółty kolor mebli proponujemy profesjonalne oleje, którymi należy systematycznie pokrywać powierzchnię. Bez olejowania drewno tekowe pokrywa się srebrno szarą patyną, przez co całkowicie zmienia swój pierwotny wygląd. Jednak efekt ten można uzyskać również z pomocą specjalnych środków, których także nie zabrakło w ofercie naszego sklepu! W tym celu można wykorzystać Teak Patinizer, nadając meblom barwę srebrno-stalową, lub też Teak Whitner o odcieniu srebrnobiałym.

Dzięki wspomnianym środkom pielęgnacyjnym uzyskuje się czystą, srebrną patynę, która prezentuje się znacznie lepiej, niż naturalny osad. Powierzchnia mebli zyskuje jednolity odcień, przez co wygląda świeżo i dostojnie. Innym preparatem, który możemy zaproponować Klientom pragnącym uzyskać efekt patyny, jest oferowany przez nasz sklep olej tekowy Instant Grey. Jest to najlepszy wybór, jeśli chcemy, aby pielęgnacja była możliwie szybka. Wystarczy zaledwie jedna godzina, aby postarzyć meble, uzyskując piękny, szarogliniasty kolor drewna.

Olej do pielęgnacji mebli ogrodowych

Patyna nie musi się oczywiście podobać każdemu, dlatego w sklepie przygotowaliśmy też środki pielęgnacyjne na bazie olejów, które pozwalają uniknąć naturalnego postarzania się mebli teakowych. Dzięki odpowiedniej konserwacji naszymi specyfikami można zachować pierwotny, miodowy odcień drewna. W tym celu polecamy przede wszystkim produkt Teak Protector, dostępny w katalogu w bardzo konkurencyjnej cenie. Dzięki pielęgnacji z wykorzystaniem preparatów sprzedawanych w naszym sklepie można również uzyskać inne efekty kolorystyczne. Hardwood Protector to środek zapewniający drewnu egzotycznemu piękną, jasnobrązową barwę. Z kolei Vintage Protector nada meblom ogrodowym klasyczny, ciemnobrązowy kolor. W przeciwieństwie do standardowych produktów stosowanych w pielęgnacji drewna, nasze produkty pozwalają otrzymać znacznie lepsze rezultaty. Uzyskane zabarwienie utrzymuje się na powierzchni nawet czterokrotnie dłużej! Dodatkowo każdy oferowany przez nasz sklep olej teakowy jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. Preparaty nie zawierają w swoim składzie toksycznych chemikaliów, dlatego są ekologicznym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych pielęgnacją mebli ogrodowych.

Konserwacja mebli ogrodowych - pozostałe środki

W trakcie użytkowania tekowych mebli ogrodowych nie trudno o zabrudzenie ich powierzchni. W ciepły letni wieczór przesiadywanie na świeżym powietrzu to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Niestety chwila nieuwagi w czasie spożywania dań i napojów, może przyczynić się do powstania szpecących plam. Wywabianie zabrudzeń z niezabezpieczonej powierzchni może być problematyczne, dlatego najlepiej postawić na działania profilaktyczne! Wśród środków do pielęgnacji taekowego drewna egzotycznego dostępnych w naszym sklepie można znaleźć Teak Shield. Jest to niezawodny preparat, tworzący barierę ochronną na powierzchni mebli. Jest on całkowicie bezbarwny i zapobiega powstawaniu plam po kawie, winie, oleju czy maśle.

Również do czyszczenia akcesoriów ogrodowych z drewna należy wykorzystać specjalistyczne środki. Materiały egzotyczne mają określone potrzeby, dlatego muszą być pielęgnowane przy pomocy odpowiednich specyfików. Wybór standardowej chemii może naruszyć wierzchnią warstwę i przyczynić się do jej zniszczenia. W naszym sklepie internetowym można znaleźć preparat Teak Cleaner olej tekowy stworzony z myślą o meblach z gatunków egzotycznego, m.in. teak, akacji, bankiray czy merbau. Środek ten nie tylko usuwa uciążliwe zabrudzenia, ale też pozwala pozbyć się naturalnej patyny, przywracając pierwotny kolor drewna.

 

Jak prawidłowo pielęgnować meble z drewna egzotycznego?

Regularna konserwacja akcesoriów ogrodowych z pomocą olejów teakowych i innych naszych środków jest bardzo prosta. Jednak w trakcie pielęgnacji należy przestrzegać określonych zasad, które pozwolą uniknąć niespodzianek i zachować piękny wygląd mebli na wiele lat. Przede wszystkim trzeba pamiętać o systematyczności i przynajmniej raz do roku przeprowadzać prace, sięgając po oferowane przez nasz sklep produkty. Zajmuje to niewiele czasu, a pozwoli wydłużyć żywotność drewna egzotycznego.

W przypadku teakowych mebli ogrodowych działanie deszczu, słońca czy mrozu z czasem spowoduje powstanie na ich powierzchni wspomnianej wcześniej patyny. Jednak tylko wówczas, jeśli nie zostały one zabezpieczone z pomocą oleju. Środki Golden Care z linii Protector są dla niego doskonałą alternatywą, zapewniającą znacznie lepsze rezultaty. Przed przystąpieniem do olejowania należy bardzo dokładnie oczyścić powierzchnię, wykorzystując w tym celu dostępny w asortymencie naszego sklepu preparat Teak & Hardwood Cleaner. Jeśli na powierzchni znajduje się patyna, to można ją usunąć drobnym papierem ściernym, a dopiero później nakładać olej tekowy. Nie zaleca się stosowania myjek ciśnieniowych, które mogą uszkodzić połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami mebla. Po dokładnym osuszeniu można równomiernie rozprowadzić odpowiedni środek na z serii Protector.

Gdy olej jest już nałożony i odpowiednio wysuszony, można przystąpić do zabezpieczenia mebla, z wykorzystaniem środka Teak Shield. Chociaż akcesoria z tworzywa egzotycznego są odporne na wahania temperatur, to na czas zimy lepiej schować je w zadaszonym miejscu. Warto zadbać, aby magazyn znajdował się z dala od bezpośredniego źródła ciepła i był odpowiednio wentylowany. Przestrzeganie podstawowych zasad pielęgnacji mebli ogrodowych pozwoli cieszyć się nimi przez wiele lat, dlatego warto zamawiać dostępne w naszym sklepie oleje. Wytrzymałość teaku, który wykorzystujemy przy produkcji naszego asortymentu, wynosi ponad 75 lat!

Dowiedz się również w jaki sposób pielęgnować drewno egzotyczne i meble ogrodowe