Stoły teakowe do jadalni 
Stoły teakowe do jadalni

Stoły do jadalni z teaku

Prostokątne, kwadratowe i owalne stoły tekowe do jadalni to jedne z wielu propozycji naszego sklepu. Specjalizujemy się w meblach wykonanych z tego naturalnego surowca, występującego jedynie na południu i wschodzie Azji. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że przedmioty codziennego użytku nie tylko prezentują się efektownie, ale również są praktyczne. Stoły do jadalni z teaku z naszej kolekcji łączą w sobie klasyczną estetykę z wysokiej jakości wykonaniem. To produkty stabilne, dostępne w różnych rozmiarach, przy których można cieszyć się bliskością domowników podczas codziennie spożywanych posiłków lub gościć znajomych.

Jak dobrać idealny model do jadalni spośród oferowanych przez nas stołów tekowych? Pierwszą ważną kwestią będzie wielkość pomieszczenia warunkująca wybór mebla o odpowiednich parametrach. Aby nie tracić cennego metrażu, lepiej kupić rozkładany. Łatwiej będzie go też przestawić czy rozstawić do określonej wielkości i zapewnić wygodne miejsce dla wielu osób.

Kształt jest kwestią gustu oraz tego, w jakim miejscu będzie stał stół. Kwadratowy i prostokątny bez problemu można ustawić nawet pod ścianą, a owalny będzie się pięknie prezentował w centralnym miejscu jadalni.

Meble z teaku mają swój naturalny, unikalny, miodowy kolor. Dzięki temu nadają się do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Ich dość prosta konstrukcja, zwykle pozbawioną ozdobników, doskonale współgra z innymi dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów, jak np. len czy bawełna lub z rattanem.

Stoły tekowe stanowią wspaniałe uzupełnienie zwłaszcza jadalni, w której nie brakuje różnych egzotycznych pamiątek. Idealnie też sprawdzą się w aranżacji rustykalnej, gdzie ciepły kolor i naturalność mebli świetnie wpisują się w ten styl.

Z racji tego, że meble z teczyny świetnie wyglądają także w zestawieniu ze szkłem oraz kamieniem, będą dobrze prezentować się w klimacie industrialnym nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

Stoły tekowe do jadalni

Drewno tekowe ma wiele zalet, dlatego kupując stół do jadalni, mają Państwo pewność, że zyskują meble o wysokich parametrach wytrzymałościowych. W jego strukturze znajdują się bowiem liczne naturalne oleje oraz kwas krzemowy, które sprawiają, że ten surowiec jest wyjątkowo trwały. Oprócz tego:

  • jest odporny na działanie kwasów,
  • nie nasiąka wodą, ani nie pęcznieje czy kurczy się pod jej wpływem – w ten sposób też ryzyko pękania stołu jest minimalne,
  • grzyby, pleśń, glony, termity, korniki czy inne szkodniki nie stanowią żadnego zagrożenia – materiał jest naturalnie na nie odporny.

Konserwacja stołów z drewna teakowego jest więc prosta. Aby utrzymać je w czystości, wystarczy przetrzeć blat wilgotną szmatką. Zalecamy także używanie zielonego mydła, które dodatkowo formuje powłokę ochronną. Gwarantujemy, że z racji swoich odpornościowych cech mebel będzie wykorzystywany pokoleniowo.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i wyboru modelu najbardziej odpowiadającego Państwa oczekiwaniom. Chętnie służymy swoim doradztwem – zdajemy sobie sprawę z tego, że stół do jadalni jest zakupem na wiele lat, dlatego powinien być to mebel idealny pod każdym względem!